Ciekawostki

Warsztaty piekarnicze dla najmłodszych

30 03 2015
Warsztaty piekarnicze dla najmłodszych

Niedawno po raz kolejny, dzięki stałej akcji Pellowskiego "Pieczenie w Madisonie", dzieci miały okazję poznać zawód piekarza od podszewki. Akcja jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem najmłodszych.

W warsztatach piekarniczo-cukierniczych uczestniczyło tym razem 19 uczniów drugiej klasy Gdańskiej Szkoły Integracyjnej. Dziećmi opiekowały się 3 pracowniczki firmy Pellowski oraz 2 nauczycielki.

Na samym początku, zgodnie z zasadami higieny obowiązującymi w piekarnictwie, dzieci umyły ręce, założyły fartuchy i czapeczki. Dopiero po tych czynnościach rozpoczęły własnoręczne wyrabianie ciastek z ciasta przywiezionego prosto z naszych piekarni. Z masy powstawały zarówno tradycyjne precle, jak i ciasteczka o różnych formach, które dzieci zdobiły samodzielnie.

Aby zachować zasady bezpieczeństwa, młodzi uczestnicy nie brali udziału w wypieku ciastek. Czekając na efekty, zostali poczęstowani wcześniej przygotowanym ciastem i sokiem. Po wypieczeniu dzieci zabrały ze sobą zrobione ciastka do domów, by pochwalić się rodzinie i poczęstować nimi najbliższych.

W trakcie naszych zajęć najmłodsi mają okazję wypiekać także ciasta, bułki czy pierniczki.

Bardzo podoba mi się robienie ciastek. Jest to lepsze niż lekcje w szkole. W domu nie będę ich piekł, bo mamaa kupuje ciasta w pudełkach. Choć własne są chyba lepsze. Może w przyszłości będę piekarzem.

Maksymilian Broof, uczeń II klasy i uczestnik zajęć

 
powrót

Przyjęcia komunijne

U Pellowskiego zorganizujesz udane przyjęcie komunijne. Do Państwa dyspozycji oddajemy elegancji lokal na ul. Rajskiej w Gdańsku. Skontaktuj się z nami

Słodki upominek

Nie masz pomysłu na prezent dla bliskiej Ci osoby?
Zamów Słodki Upominek

Gdzie kupić?

Nasza główna siedziba mieści się przy ul. Podwale Staromiejskie 82 w Gdańsku.
Czytaj więcej